Astropay Card Kredi Kartı

Astropay Card Kredi Kartı: Alışverişlerde, internet sitelerindeki online ödemelerde sıkça kullanılan yöntemler arasında Astropay Kart yer alır. Bu kartın özelliği, bankalar ile bir ilişkisi olmadan ödeme işlemlerinin tamamlanabilmesine olanak sağlamasıdır. Bu yüzden de oldukça tercih edilen bir formatı ve düzeni olduğunu da söyleyebiliriz. Bununla beraber, Astropay card kredi kartı ile benzerliği vardır fakat ikisinin işlevi tamamen farklı olmaktadır. Kredi kartında belirli bir limit düzeni eklenir ve bakiyenizden düşmez. Fakat Astropay kart üzerinde bir limit vardır ve siz bu limiti kullandıkça, kartınızdaki mevcut bakiye azalır. Kısacası, ikisi arasında harcama ve güvenlik konusunda epey bir farklılık vardır. Ayrıca her zaman kredi kartı ile her siteden rahatlıkla alışveriş yapılamayabilir. Fakat Astropay’da endişelenmesi gereken durumlar çok daha azdır.

Astropay card kredi kartı düzeninde, Astropay’ın kredi kartı olmadığını söyleyebiliriz. Sadece ön ödemeli sanal bir  karttır ve satın alınan bakiye kadar kullanımı vardır. Örneğin 25USD’lik limitiniz bittiyse, daha da fazla harcama yapamazsınız. Yani ödemelerinizi kontrol altına almanıza olanak sağlayan bir düzene de sahiptir. Aynı zamanda kredi kartı ile ayrılan en net özelliği, Bankalar üzerinden işlem yapılmadan alışveriş yapabilmenizdir. Size ait bilgiler ve bankanıza ait bilgiler çalınmamaktadır. Çünkü Astropay kendi başına bir karttır ve sadece 16 haneli kodu üzerinde bir işlemi bulunur. Kredi kartında ise doğrudan bankanız ile irtibat halindedir ve tüm bilgilerinizin çalınarak, dolandırılma ihtimalinizde vardır. O yüzden her siteden kredi kartı ile alışveriş yapmak her zaman mantıklı olmayabilmektedir.

Astropay ve Kredi Kartı

Astropay’ın genel özelliklerinden ve kredi kartındaki farklarından söz ettik. Ayrıca Astropay card kredi kartı özellikleri arasında daha hızlı bir ödeme olanağı vardır. Yani siz borcunuz geldiği için kredi kartını kullanamayabilirsiniz. Fakat Astropay’da böyle bir sorun yoktur. Kartın son kullanma tarihi gelene kadar, içerisindeki bakiyeyi kullanarak, alışveriş yapabilirsiniz. Alışveriş yaparken de, sadece Astropay’ın 16 hanelik kodunu ve sizden istenen diğer bilgileri arayarak işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Written by admin

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *